Dřeviny pro výrobu dveří a vrat

Smrk

smrk

Smrk je nejpoužívanější tuzemská dřevina. Dřevo je měkké, lehké, pevné a v suchu trvanlivé. Smrkové hranoly zaručují stabilitu a stálost výrobku. Smrkové dřevo je bez znatelného jádra, světle nažloutlé.

Borovice

borovice

Borovice je druhou nejvíce používanou tuzemskou dřevinou pro výrobu oken a dveří. Dřevo má lepší strukturu a kresbu. Borovicové dřevo má velké množství pryskyřic, proto jej nelze použít pod bílou barvu z důvodu žloutnutí.

Dub

dub

Tvrdá, pevná a trvanlivá dřevina, která je na povrchu poréznější. Má horší tepelně-izolační vlastnosti proti jehličnatým dřevinám. Dřevo se vyznačuje mohutným jádrem a bělí, které je úzké a světle zbarvené. Typickými znaky dubového dřeva jsou mohutné dřeňové paprsky dobře viditelné na všech řezech.

 

Povrchová úprava dveří a vrat

lazury na dřevěná dveře a vrata ADLERVšechna naše výrobky jsou natřeny vysoce elastickými akrylovými barvami a lazurami značky ADLER s vynikající odolností proti povětrnostním vlivům a ochranou proti UV záření. Takto povrchově upraveně dřevo je pružné, pohyblivé se dřevem a proto nepopraská.

Zásadně dodržujeme doporučení výrobce laků rakouské společnosti Adler, které spočívá v aplikaci čtyřvrstvé povrchové úpravy:

  • 1. vrstva: hloubková impregnace (ochrana proti houbám, modrání a hnilobě),
  • 2. vrstva: barevná impregnace,
  • 3. vrstva: intermedio (uzavření povrchu, vyplnění spár),
  • 4. vrstva: vysokotlaký nástřik lazury (zajistí vysokou odolnost proti povětrnostním vlivů, elasticitu a chrání proti UV záření).

 

udržovací sada Adler Pflegeset PlusAbyste výrobkům prodloužili životnost, je dobré je ošetřovat udržovací sadou Pflegeset Plus pro dřevěná vrata a dveře.

Jedná se o jednoduché ošetření speciálním přípravkem, který nanášíme hadříkem nebo houbičkou.

Tím se zacelí případné mikrotrhliny a obnoví hedvábný lesk ( je dobré ji použít jednou až dvakrát ročně).

 

Vzorník barev

vzorník barev Adler dub

vzorník barev Adler smrk

Zaujala Vás naše dřevěná okna, dveře nebo vrata?

Chcete si od nás koupit kvalitně vysušené řezivo?

Kontaktovat nás můžete zde.

 

 

zelená usporám

Copyright © 2012. Okna Pavelka | design by carax.cz